Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Автономна СЕС - це комплекс обладнання, що дозволяє використовувати сонячну енергію для повного енергозабезпечення об'єкта без необхідності підключення до зовнішньої електромережі. Це рішення містить сонячні панелі для генерації електроенергії, акумулятори для її зберігання та інвертор для перетворення постійного струму в змінний, який використовується для живлення електроприладів.
Електроенергія для побутових потреб
Забезпечення живлення для всіх побутових приладів, включно з освітленням, холодильниками, пральними машинами, телевізорами та іншими електроприладами.
Зниження витрат на електроенергію
Значне зменшення або повне усунення рахунків за електроенергію.
Резервне живлення
Наявність резервного джерела енергії в разі аварійних відключень або перебоїв в електропостачанні.
Заряджання акумуляторів
Можливість заряджати акумулятори для забезпечення електроенергією в нічний час або в поганих погодних умовах.
Автономна сонячна електростанція призначена для роботи в якості основного безперебійного джерела електроенергії для окремого об'єкта. Вона незамінна в тих районах, де складно під'єднатися до централізованої електромережі або є необхідність у стабільному джерелі електрики.
Автономна сонячна станція (СЕС) дає можливість повністю або частково відмовитися від централізованого електропостачання. Це чудове рішення для електроживлення віддалених об'єктів і споживачів, які з тієї чи іншої причини не можуть підключитися до загальних мереж. Автономна СЕС не працює з централізованою системою енергопостачання, але передбачає спільну роботу з іншими альтернативними джерелами електроенергії - генераторами, міні ГЕС тощо.
Автономна СЕС - комплект обладнання, який дає змогу перетворювати сонячну енергію на електричну. Автономна станція працює незалежно від зовнішньої електромережі та слугує основним джерелом електроенергії для окремих житлових і комерційних об'єктів, поблизу яких і встановлюється.
● Сонячна енергія перетворюється в електричну за допомогою сонячних панелей, які встановлюються на дахах або окремих конструкціях.
● Електроенергія надходить на контролер, який регулює заряд акумуляторних батарей. Акумулятори накопичують надлишки, вони витрачаються в погану погоду і темний час доби.
● Для перетворення постійного струму, що надходить із сонячних панелей і АКБ, служить інвертор. Потужність цього пристрою визначає потужність всієї станції, причому розраховується вона з урахуванням граничних для об'єкта навантажень споживання. Зараз дедалі частіше автономні СЕС комплектуються інверторами з вбудованими контролерами заряду, що зменшує кількість обладнання, економить місце і дещо здешевлює вартість станції.
● Немислима робота автономної сонячної електростанції і без менш помітних, але не менш важливих елементів - запобіжників, роз'єднувачів і обмежувачів напруги, а також іншої захисної автоматики.
● Для естетичності обладнання встановлюється в розподільних щитках і з'єднується проводами необхідного перетину. Сонячні панелі фіксуються за допомогою спеціальних кріплень.
Потужність автономної СЕС розраховується під кожного конкретного споживача, найчастіше - це 10-12 кВт, максимальна дозволена потужність - 30 кВт.
Переваги:● Фінансова та технічна незалежність;● Своє власне джерело електроенергії;● Стабільне електропостачання;● Безшумне вироблення електроенергії на відміну від інших альтернативних джерел.
Недоліки:● Відносно великі витрати на реалізацію проекту СЕС;● Термін служби станції залежить від терміну служби акумуляторів.
Стандартна комплектація автономної сонячної станції передбачає наявність такого обладнання:
Сонячні панелі - перетворюють сонячну енергію в електричну;
Монтажні елементи - служать для кріплення сонячних панелей;
Контролер - захищає акумулятори від перезаряду і сильного розряду;
Акумулятори - накопичують і зберігають електроенергію;
Інвертор - перетворює постійний струм у змінний;
Пристрої захисту - забезпечують безпеку роботи СЕС;
Розподільні щитки - слугують для розміщення і комутації окремих пристроїв.
Процес проєктування і монтажу автономної сонячної станції передбачає такі етапи:
1. Вибір сонячних батарей за характеристиками;
2. визначення кількості сонячних панелей;
3. Вибір місця і способу монтажу;
4. Планування маршрутів і прокладання кабелів;
5. Підключення контролера;
6. Підключення інвертора;
7. Підключення АКБ;
8. Узгодження обладнання;
9. Встановлення та налаштування захисту;
10. Синхронізація роботи всіх елементів.
Підключення СЕС вимагає професійного підходу, ретельних розрахунків і кваліфікованого монтажу, тільки в цьому випадку можна гарантувати безпечну, ефективну і довговічну роботу сонячної електростанції.
Якщо для створення інфраструктури автономної сонячної станції потрібне будівництво додаткових будівель, споруд або монтажних конструкцій, потрібно отримати дозвіл на проведення цих робіт, а потім оформити їх за стандартною процедурою в БТІ.
Оскільки автономна сонячна електростанція не передбачає роботу за «Зеленим тарифом» і не працює з централізованою електромережею, для введення СЕС в експлуатацію достатньо мати такі документи:
● Технічний паспорт на сонячні панелі;● Документ про те, що сонячні панелі не потребують сертифікації;● Технічний паспорт на інвертор;● Сертифікат на інвертор;● Документ про підтвердження права власності на землю;● Технічні умови на виділення потужності від РЕМ.
Цих документів достатньо для того, щоб встановити на своїй ділянці автономну сонячну електростанцію. Але щоб повністю позбавити себе юридичних казусів і проблем із законодавством, питання оформлення СЕС у держорганах краще довірити фахівцям. Як правило, ці послуги серед інших надають постачальники обладнання для сонячних станцій.
Хочете отримати консультацію фахівця з автономних сонячних електростанцій? Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами!