Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Гібридна сонячна електростанція – це інноваційне та вигідне рішення для тих, хто хоче максимально використовувати переваги сонячної енергії, забезпечити стабільне та надійне енергопостачання, а також сприяти збереженню довкілля. Зв'яжіться з нами для отримання детальної консультації та розрахунку вартості вашого проекту вже сьогодні!
Гібридна сонячна станція - це комплекс спеціального обладнання, яке перетворює сонячну енергію в електричну. Особливість гібридної станції в тому, що вона містить у собі можливість мережевої та автономної станції. Це найбільш зручна система, яка дає масу переваг: вона дозволяє отримувати електроенергію незалежно від міської електросеті, в темний час суток може переключатися до центральної електросеті, надлишок електроенергії накопичується в акумуляторах для продажу міськими електросетями за «зеленим» тарифом.
Якщо сонячної енергії достатньо, сонячна станція забезпечує об'єкт електрикою, а залишок електроенергії йде заряд акумуляторів. Інвертор автоматично заряджає акумулятор. Якщо заряд акумулятора закінчується, інвертор отримує живлення з електромережі, забезпечуючи об'єкт електрикою та заряджаючи акумуляторну батарею.
Якщо розглянути роботу гібридної станції спрощеніше, то виглядатиме це так:
● Є середній світловий сонячний день і відповідно отримана електроенергія, розрахована на середнє споживання, подається до будинку, для забезпечення роботи електроприладів. Вся електропотужність, яка виробляється зверху і не йде для потреб, йде на заряд акумуляторів. Коли акумулятори заряджені, надлишок електрики надходить на продаж у міську мережу за програмою зелений тариф.
● При тривалій непогоді, коли сонячної енергії не вистачає для вироблення електрики та забезпечення потужності для роботи електроприладів у будинку, у хід йдуть акумуляторні батареї. Вони дають потрібну електроенергію. Якщо ж не вистачатиме потужності батарей, то тоді електрика братиметься з центральної мережі як альтернативного джерела електроенергії.
● І більш поширений варіант. Господарі вдень знаходяться на роботі і витрата електрики мінімальна. На вулиці ясна сонячна погода, отримання електричної енергії більш ніж достатнє, тому практично не витрачаючись, вона передається в центральну мережу на продаж за “зеленим” тарифом. Увечері господарі приходять додому і користуються електрикою, яка береться із запасів акумуляторів, не підключаючись до центральної мережі. Наступного дня виробляється електроенергія, яка йде на заряд акумуляторних батарей та роботи включених електроприладів. Надлишки на продаж.
З усіх сонячних станцій гібридна станція найбільш універсальна. До плюсів цієї станції відносяться:
● Автономність та незалежність від централізованої електромережі;
● Можливість отримувати, зберігати та витрачати сонячну енергію на свій розсуд;
● При нестачі сонячної енергії є альтернативна мережева електроенергія;
● Довгий термін експлуатації та надійність обладнання;
● При надлишках отримання електроенергії, додатковий заробіток на продажу до міської мережі за програмою “зелений” тариф;
● Економія власних коштів на електроенергію.
До мінусів гібридних станцій можна віднести:
● Більш висока ціна купівлі та встановлення станції;
● Наявність окремого приміщення для розміщення акумуляторних батарей.
Проте всі ці мінуси перекриваються самоокупністю та можливістю економити на електроенергії. Особливо останнім часом, коли ціна на неї зростає безперервно.
● Сонячні батареї необхідної потужності;
● Металоконструкції для їх встановлення;
● Захисні пристрої;
● Інвертор необхідного типу;
● Акумуляторні батареї для накопичення електроенергії;
● Електрофурнітура.
Сонячні фотомодулі на основі кремнію поглинають сонячне світло, перетворюючи його на постійний струм. Він заряджає акумулятори і перетворюється інвертором на змінний струм, який надходить у будинок і забезпечує роботу електроприладів.
Для підключення гібридної станції необхідно провести розрахунок, скласти проект та провести монтаж обладнання. Для цього знадобиться:
1. Підібрати сонячні батареї за характеристиками;
2. Визначити необхідну кількість сонячних панелей;
3. Вибрати місце під установку батарей та визначити спосіб монтажу;
4. Спланувати маршрути та прокладання кабелів;
5. Підключити контролер;
6. Підключити інвертор;
7. Підключити акумуляторну батарею;
8. Узгодити обладнання;
9. Встановити та налаштувати захист;
10. Синхронізувати роботу всіх елементів.
Для того, щоб сонячна електростанція довго, безпечно та ефективно працювала необхідно правильно провести всі розрахунки та професійно встановити обладнання.
Обладнання гібридної станції має бути забезпечене технічними документами та сертифікатами відповідності виробників. Якщо потужність збільшуватиметься, треба буде оформити відповідні техумови.
Для роботи сонячної електростанції за "зеленим" тарифом, необхідно звернутися до районного обленерго для реконструкції вузла обліку.
Після цього треба подати до обленерго такі документи:
● Заява-повідомлення, підписане директором РЕМу та додаток-схему підключення електростанції із зазначеним видом інвертора;
● Ксерокопії сертифікатів на обладнання та документів;
● Акт перевірки вимірювальної системи;
● Акт-протокол програмування двонаправленого лічильника електроенергії;
● Проект - при зміні конструкції даху;
● Документ на право власності або дозвіл всіх співвласників будинку під час встановлення батарей на даху;
● Договір про користування електроенергією;
● Паспорт, ідентифікаційний код власника та довідка про наявність розрахункового рахунку у банку.
Завжди простіше для оформлення всіх юридичних дозволів довіриться професіоналам, які легко орієнтуються в цих питаннях. Це заощадить ваш час та нерви.
Бажаєте отримати безкоштовну консультацію спеціаліста? Заповніть форму, і ми зв'яжемося з вами!