moc.liamg%40739xamralos

+38 (067) 498 83 53

Як обрати сонячну станцію для дому

Сонячна електростанція для дому – модульна система для генерації електроенергії, що складається з сонячних панелей, перетворювача напруги, акумуляторних батарей та комутаційних елементів. Принцип роботи такої станції – перетворення сонячної енергії на електричну. Для цього є сонячні панелі, що складаються з окремих фотоелектричних модулів на основі кремнію. Враховуючи велику кількість цього хімічного елемента на нашій планеті, можна з упевненістю стверджувати, що у сонячних електростанцій велике майбутнє. Вже зараз зрозуміло, що СЕС для потреб – це чудові інвестиції у завтрашній день. Але щоб ці інвестиції були максимально вигідними, слід точно знати та розуміти, як вибрати сонячну електростанцію для будинку.

Як обрати сонячну електростанцію для дому

Насамперед потрібно подумати про вибір сонячних панелей. Основні характеристики сонячних батарей визначаються у лабораторних умовах, їх заявляє виробник. Це ККД, потужність, напруга, струм, допустимі межі робочих температур і т. д. Наскільки точно відповідають показники реальним, визначають різні фактори виробництва – технологія, матеріал, контроль якості та ін. Tier1, Tier2, Tier3. Найбільш точно відповідають заявленим характеристикам сонячні панелі класу Tier1.
Tier1 – до цієї категорії входить лише 2% світових виробників СЕС. Тому вартість таких станцій є досить високою;
Tier2 – для виробництва сонячних панелей цієї категорії використовується ручна та роботизована праця, сучасні технології впроваджуються не надто активно. Серед продукції другого класу можна знайти необхідне обладнання з оптимальним поєднанням ціни та якості;
Tier3 – продукція третього класу виготовляється вручну, тому якість збирання залишає бажати кращого. Сонячні батареї цієї категорії бажано розглядати як тимчасове рішення.
При заявленій конкретній потужності сонячної панелі розбіжності можуть становити до 5%. ККД залежить від типу кремнію, який використовується у приймачах.

Види кремнієвого покриття панелей СЕС

Одношаровий (монокристалічний) – цілісний однорідний шар. Гарантує максимальний ККД та забезпечує стабільну роботу сонячних панелей незалежно від погодних умов. Сонячні батареї з монокристалічним кремнієвим шаром мають велику потужність, що особливо важливо за нестачі площі для монтажу. Вартість таких панелей досить висока;
Багатошарове (полікристалічне) - шар, що складається з безлічі хаотично розташованих кристалів кремнію. Полікристалічні сонячні панелі становлять найбільшу частку на світовому ринку, вони добре зарекомендували себе в домашніх і комерційних СЕС. Зараз це найкраще поєднання ціни та якості;
Тонкоплівковий (аморфний) - такий шар використовується в тонкоплівкових сонячних панелях. Вони можуть монтуватись на будь-яких поверхнях, але мають відносно малий ККД;
При виборі сонячних панелей для домашньої СЕС необхідно враховувати як гарантійний термін, а й гарантію лінійної продуктивності. Якщо перший показник – 10-15 років, то другий – 20-25 років, що означає – через 25 років сонячна панель все ще працюватиме, але її продуктивність впаде до 80%.

Види сонячних електростанцій для дому

На сучасному ринку представлено три види СЕС. Їхня відмінність – у комплектації та функціональних можливостях:
Автономна СЕС працює в автономному режимі, тобто забезпечує електроенергією окремо взятий об'єкт. Найбільш актуальна у регіонах без централізованої електромережі та районах з частими відключеннями електрики;
Мережева СЕС – не комплектується акумуляторами, вся вироблена електроенергія відразу передається до електромережі;
Гібридна СЕС – працює в автономному та закритому режимі, а також за «Зеленим тарифом».
При обмеженому бюджеті краще зупинити свій вибір на мережній сонячній станції. Але краще встановити на своїй ділянці автономну СЕС, а ідеальним варіантом для будинку буде гібридна станція. Вона дозволяє накопичувати надлишки електроенергії та використовувати їх за відсутності сонячного світла. Гібридна СЕС не лише забезпечує електроенергією окреме домоволодіння, а й дає можливість заробити, продаючи державі надлишки електроенергії за «Зеленим тарифом».

При виборі СЕС для дому потрібно враховувати геофізичні фактори:

● Як розташована будівля щодо сторін світла;● Наскільки стійкий та надійний дах;● Кут нахилу даху (оптимальний – 30 градусів);● Погодні умови у регіоні;● Наявність об'єктів, що відкидають тінь на місце монтажу.
Дах - ідеальне місце для встановлення сонячних панелей, оскільки тут багато сонячного світла і немає тіні. Оптимальний напрямок – південь із відхиленнями схід/захід не більше 15 градусів. Дах хороший і тим, що для встановлення на його поверхні панелей не потрібно дорогих монтажних елементів. Для сонячної станції потужністю 10 кВт потрібно приблизно 70 кв. м.

Потужність сонячної електростанції для будинку залежить від ваших потреб та фінансових можливостей. Вибір структури СЕС, робота якої планується за «Зеленим тарифом», обмежений лише розміром вільних площ та витратами, але вони згодом окупляться. Якщо на даху місця недостатньо, на ділянці можна встановлювати несучі конструкції для сонячних панелей, але їх доведеться реєструвати в БТІ.

Якщо ви плануєте монтувати сонячну електростанцію на власній ділянці, слід знати, що максимальна потужність СЕС для приватної особи становить 30 кВт. А робота станції за «Зеленим тарифом» вимагає погоджень із Обленерго та міською адміністрацією. Але тут немає особливих складнощів - як правило, рішення формальностей з контролюючими органами входить до спектру послуг компаній, які займаються продажем та встановленням сонячних електростанцій.

Отримати консультацію спеціаліста

Бажаєте отримати кваліфіковані відповіді фахівців про вартість, комплектації, терміни та етапи підлючення? Ми з радістю відповімо на всі ваші питання

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.